Giriş Kayıt

Giriş

× SİTE KURALLARI Madde -7
Forumda yayınlanan görüşlerin Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün ve/veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarının resmi görüşüyle bir alakası yoktur. Bu sebeple icrai işlemler oluşturulmasına bu site/forum’ daki görüşler resmi dayanak yapılamaz. Resmi görüş alınması gerekiyorsa, kurumsal mevzuat hükümlerine uygun hareket edilmesi gerekir.

file Soru Belediye ve mücavir alan sınırları içindeki taşınmaz malların HİSSELİ SATIŞI

  • Tasinmaz NET
  • Tasinmaz NET Kullanıcısının Avatarı Konu Yazarı
  • Çevrimdışı
  • Yönetici
  • Yönetici
  • İşimiz Taşınmaz Gücümüz NET Tasinmaz.NET
Çok
2 yıl 7 ay önce #1 Yazan: Tasinmaz NET
........İlçesi ...... Mahallesi 270 ada 9 nolu arsa vasıflı ve kadastro tespitli taşınmaz mal Halil ...... adına kayıtlı bulunmakta iken bu taşınmaz malı 1/2 hissesini Mehmet ....... 1/4'er hisseleri Şengül .......ve Ali Rıza ......' a satışından yeni malikleri adlarına tescilleri yapılmıştır.

Genel Müdürlük makamının 97/12 sayılı genelgesine göre, 3194 sayılı imar kanunun 18 inci maddesinin son fıkrası ve 42 nci maddesi ile, imar planı olmayan yerlerde her türlü yapılaşma amacıyla arsa ve parselleri hisselere ayıracak özel parselasyon planlarına dayalı hisseli satışlara kısıtlamalar getirilmiş ve istisnalar dışında özel parselasyon ile belirli bir yer satan ve alana para cezası uygulaması öngörülmüş olup "Tarım, Hayvancılık, Turizm, Sanayi, Depolama" amacıyla yapılmak istenen hisseli satış (veya satış vaadi sözleşmelerinin şerhi) taleplerinin, öncelikle talep konusu taşınmaz malla ilgili tapu sicil bilgileri ile ne kadar hissesinin kaç kişiye ve hangi amaçla satışının talep edildiğinin belirterek konunun, taşınmazın bulunduğu mahal nazara alınmak suretiyle ;

Belediye ve mücavir alan sınırları içindeki taşınmaz mallarda ilgili belediyeye,

Belediye ve mücavir alan sınırları dışındaki taşınmaz mallarda ilgili valiliğe (Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü) İntikal ettirilerek, alınacak cevaba göre işleme yön verilmelidir.

Tapu Dairesi Başkanlığınca tenkite iştirak edilmekle birlikte açıklama yapılması gerekli görülmüştür. Müdürün cevabı bölümünün tetkikinden söz konusu 12/01/2011 tarih ve 124 yevmiye numaralı işleme ilişkin olarak ilgili Belediyeye yazı yazılmış olduğu ve alınan cevabi yazıda söz konusu taşınmazın imar parseli içinde konut alanında kaldığının belirtildiği ifade edilmiştir.

İşimiz TAŞINMAZ; Gücümüz NET
Taşınmaz.NET

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

  • İzin Verilmeyen: yeni konu oluşturun.
  • İzin Verilmeyen: yanıtlayın.
  • İzin Verilmeyen: iletinizi düzenleyin.
Sorumlular: Tasinmaz NET
No upcoming Birthdays
Sayfa oluşturma süresi: 0.234 saniye
Geliştiren: Kunena Forum

Misafirlerimiz

Bugün 262

Bu Hafta 4354

Bu Ay 11499

Tümü 378282

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Your browser doesn't support this tag cloud

Aktif Kullanıcılar