Giriş Kayıt

Giriş

file Soru MÜLGA (ESKİ) İş Sahiplerine İyi Davranılması Hk.

  • Tasinmaz NET
  • Tasinmaz NET Kullanıcısının Avatarı Konu Yazarı
  • Çevrimdışı
  • Yönetici
  • Yönetici
  • İşimiz Taşınmaz Gücümüz NET Tasinmaz.NET
Çok
3 yıl 1 ay önce #1 Yazan: Tasinmaz NET
MÜLGA (ESKİ) İş Sahiplerine İyi Davranılması Hk., Tasinmaz NET tarafından oluşturuldu
Genelge No: 1471

Genelge Tarihi: 27.11.1984

Konusu: İş Sahiplerine İyi Davranılması Hk.Kalkınma planlarında ve Hükümet Programlarında belirtilen hedeflere zamanında ulaşmak için Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne önemli görevler düşmektedir.

Tapu, kadastro ve tapulama hizmetlerini yerine getirirken, yurt sathına dağılmış, yılda sekiz milyona yakın vatandaş topluluğuna muhatap olmaktasınız. Türkiye nüfusunun 1/6 sını teşkil eden bu vatandaş topluluğunun işini içtenlikle, zamanında yerine getirmek, memnun olarak daireden ayrılmalarını sağlamak devlet memurlarının en büyük gururu ve mükafatı olmalıdır.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Teşkilatında çalışan meslek mensuplarının başarılı sayılmaları; vatandaşın işlerinin süratle ve zamanında yerine getirilmesine, iş sahiplerine güleryüz, kolaylık gösterilmesine, işin bitirilmesi için yasal her imkana başvurarak samimi ve azami gayretin sarfedelmesine, tüm memurların da bu bilince erişmelerine bağlıdır.

İçinizden yetişen ve mesleğinizden gelen bir kişi olarak, yukarıda saydığım vasıfları taşıyan meslektaşlarımın başarılı sayılacağını, meslekte yükselmek için bunun dışında başka bir yolun bulunmadığını belirtmek isterim.

Buna rağmen, sayıları az da olsa, bazı memurların bu yolu seçecek yerde, aracı koymak veya tavsiye sağlamak suretiyle terfi etmek veya yer değiştirme taleplerini gerçekleştirmek için gayret sarfettiklerini üzülerek izlemekteyim.

Haksız tasarruflara sebebiyet verildiğinde; bu eşitsizlik, meslektaşlar arasında huzursuzluk yaratmakta, iş verimini menfi yönde etkilemekte ve iş sahiplerine kolaylık yerine zorluk getirmektedir.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü terfi ve atama taleplerini, hak ediş sırasına göre, bilgisayarla değerlendirilmek suretiyle yerine getirmeye başlamıştır. Bu bakımdan taleplerin evvela Genel Müdürlük katına yapılması zorunludur. Aracı yoluyla doğrudan Bakanlığa yapılan talepler dikkate alınmayacak ve değerlendirme dışı bırakılacaktır

Meslektaşlar arasında yapılan bazı haksız şikayetlerin üzücü ve kırıcı sonuçlar doğurduğunu, iş verimini menfi yönde etkilediğini üzülerek gözlemekteyim. şikayet yerine, meslek bilinci içinde birlik ve beraberce, sevgi ve saygıya dayalı mesai vermenizi beklemekteyim. Mesleği ve meslektaşları yüceltici davranışlarınız takdirle karşılanacaktır.

Mesleği yüceltmek, terfileri zamanında sağlamak, yerleşim ve lojman ihtiyaçlarını karşılamak, zor şartlar altında arazide fiilen çalışan personele yeni imkânlar kazandırmak, üstün başarılı memurları inceleme ve araştırma yapmak üzere yurt dışına göndermek gibi hizmetin daha iyi yürütülmesini sağlayıcı olumlu tedbirler üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu duygular içinde, görevinizde üstün başarılar dilerim.Sudi N. Türel

Devlet Bakanı

İşimiz TAŞINMAZ; Gücümüz NET
Taşınmaz.NET

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

  • İzin Verilmeyen: yeni konu oluşturun.
  • İzin Verilmeyen: yanıtlayın.
  • İzin Verilmeyen: iletinizi düzenleyin.
Sorumlular: Tasinmaz NET
No upcoming Birthdays
Sayfa oluşturma süresi: 0.245 saniye
Geliştiren: Kunena Forum

Misafirlerimiz

Bugün 243

Bu Hafta 4335

Bu Ay 11480

Tümü 378263

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Your browser doesn't support this tag cloud

Aktif Kullanıcılar