Giriş Kayıt

Giriş

Tapu işlemlerinde kullanılacak fotoğraflar için bir kıstas var mı?

Tasinmaz NET tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Manşet

Tapu işlemlerinde kullanılacak fotoğraflar için bir kıstas var mı? - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

 Tapu işlemlerinde kullanılacak fotoğraflar için bir kıstas var mı?

           Tapu Sicil Müdürlüklerince Düzenlenen Resmî Senetlere İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 16. maddesi  gereğince;

(1) Resmi senede tarafların son altı ay içerisinde çekilmiş 6x4 büyüklüğünde renkli ve vesikalık fotoğrafları yapıştırılır.

 (2) Resmî senetlere yapıştırılacak fotoğrafların orijinal ve kişiyi açıkça teşhis edebilecek nitelikte olması gerekir.

(3) Tüzelkişileri temsil eden yetkililerden fotoğraf istenmez. Ancak, tüzel kişilerin temsilcilerinin verdikleri vekâletnamelere dayalı temsilde fotoğraf aranır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Misafirlerimiz

Bugün 39

Bu Hafta 512

Bu Ay 4048

Tümü 318317

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Aktif Kullanıcılar